Greenpeace, en çevreci teknoloji şirketlerini açıkladı

Çok uzun yıllardır görevine devam eden çevreci sivil toplum örgütü Greenpeace, her yıl olduğu gibi geride bıraktığımız 2016 yılının da en çevreci teknoloji şirketlerini açıkladı. 2016 yılının liderliğini son iki yılda olduğu gibi yine dünyanın en değerli şirketi Apple alırken, ikinci sırada internet devi Google, üçüncü sırada ise sosyal medyanın merkezini oluşturan Facebook yer aldı. Apple özellikle inşaatı süren uzay gemisi görünümlü yeni genel merkezi Campus 2'deki yenilenebilir enerji atağıyla büyük takdir toplarken, Google ile Facebook'un üst sıralardaki yeri de yenilenebilir enerji alanındaki yatırımları nedeniyle geldi. 

Aynı zamanda "En sevdiğiniz web uygulamalarının enerjisi temiz mi kirli mi?" ibaresinin yer aldığı bir internet sayfası da açan Greenpeace, iTunes, YouTube ile Google Play gibi uygulamalarına "A" puan verirken, Netflix, Vimeo, Twitter ve WeChat gibi uygulamalar ise "D" ile "F" puanları alarak kirli tarafta yer aldı. Greenpeace'in tüm raporuna buradan ulaşabilirsiniz.

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.