Google, mobil cihazlar için farklı arama sonuçları yayımlayacak!

Google ilerleyen zamanlarda başlatacağı yeni uygulaması ile mobil cihazlar üzerinden yapılan arama işlemleri için özel arama sonuçları göstermeye başlayacak. Aslında şöyle bir baktığımız zaman, arama devi Google mobil cihazlar için yapmaya hazırlandığı bu ayrımı birkaç aydır yaptığını görmekteyiz.

Bu ayrım sayesinde Google, mobil ve deskop üzerinden aynı terimlerin arama sonuçlarını  farklı göstermeye başladı. Bu ayrım sayesinde kullanıcılara daha sağlıklı sonuçlara ulaşmasına yardımcı olacak olan Google, aslında bu projenin temelini 2015 yılının sonunda atmıştı. Ama bu uygulama için adım atmakta kararsız olan yöneticiler aralarında bu uygulamayı tartışıyorlardı. Bu tartışmalara bir son veren yetkililer, mobil cihazların yoğunlukta olarak Google'ı kullandığını gördüklerinde kararsızlıklarını geride bırakarak, bu uygulama için resmi adım atma kararına vardılar.

Pazarlama konferansı olan Pubcon'da konuşan Google'ın trend analisti Gary Illyes, ''Google deskop cihazlar için bir arama indeksi tutmaya devam edecek fakat bu indeks, mobil cihazlar için tutulan indeksler kadar güncel olmayacak'' açıklamalarında bulundu.

Author
Deniz Aslan

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kuyumculuk ve Takı Tasarımı bölümünde okuyan Deniz, Technolabs ve Merlin'in Kazanı'n da yazar olarak görevini sürdürmekte. Deniz okurları için sürekli yeni eğlenceli makaleler yazmaktan büyük keyif alıyor. Bunun yanında mobil cihazları da yakından takip ederek, onlar hakkında en güncel haberleri okurlarına sununan Deniz, teknolojiye ve yeniliklere olan ilgisini 4 yıl boyunca yazıya dökmete. Bilim dünyasında olan gelişmeleri de sürekli takip eden Deniz, ana kaynaklardan gelen haberleri ve duyuruları okurlara aktarırken titiz bir çalışma yürüterek en doğru haberleri sunmak için büyük bir çaba gösteriyor.