Google, Hangouts için Limes Audio şirketini satın aldı

İnternet devi Google, biraz önce resmi olarak İsveç merkezli Limes Audio şirketini satın aldığını duyurdu. Ses iletişim sistemlerinin kalitesini arttırmaya odaklanan ve ana ürünü TruVoice isimli bir ses geliştirme yazılımı olan Limes Audio, artık Google çatısı altında bulunacak. Limes Audio'u satın almasının esas amacı uzun zamandır hayatımızda yer alan video konferans ve görüşme servisi Hangouts'un kalitesini arttırmak olan Google, servisinin iletişim kalitesini arttırmak istiyor ve bu noktada Limes Audio'nun geliştirdiği teknolojiler kilit rol oynuyor. Özellikle kurumsal tarafta bir artış yapmak isteyen internet devi, şirketin özellikle gürültü giderme ile bozulmaları engelleme teknolojilerine bel bağlıyor ve düşük internet hızlarında dahi yüksek ses kalitesi bir numaraları hedefler arasında yer alıyor.

Yaklaşık olarak 10 yıllık bir şirket olan Limes Audio, umuyoruz sadece kurumsal değil son kullanıcıya yönelik önemli geliştirmeler de gerçekleştirir.

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.