Garmin, CES 2017'ye üç yeni akıllı saat getirdi

Ülkemizde halen navigasyon konusunda tanınan isimlerden Garmin, CES 2017'ye yeni geliştirdiği Fenix serisi üç yeni akıllı saat modelini getirdi. Fenix 5, Fenix 5S ve Fenix 5X model isimlerine sahip olan saatler, genel olarak ortak özellikleri paylaşıyorlar. Gerçekten oldukça şık hazırlanan saatlerden Fenix 5S, Fenix 5'e oranla daha hafif ufak bir versiyon oluştururken, Fenix 5 standart model olarak ortada bulunuyor, Fenix 5X ise 51mm boyutuyla üst seviyede yer alıyor. Ortak olarak birçok kalemde takip yapıp bilgi verebilen Fenix 5 ailesi, sekiz gün batarya ömrü veriyor ancak bu süre GPS açıldığı zaman 13 saate kadar düşebiliyor. 100 metre derinliğe kadar inebilen Fenix 5 ailesi, tahmin edebileceğiniz gibi akıllı telefonlara bağlanarak bildirimleri de üzerine alabiliyor.

Garmin'in yeni akıllı saatlerinden Fenix 5 ve Fenix 5S 600$, Fenix 5X ise 700$ fiyat etiketiyle önümüzdeki aylarda raflardaki yerini alıyor.


Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.