Flir, CES 2017'de yeni termal kameralarını tanıttı

Termal kamera pazarının hem amatör hem de profesyonel alandaki lideri Flir, bugün kapılarını aralayan CES 2017'de yeni oyuncaklarını görücüye çıkarttı. Bunlardan ilki yeni Flir One. Hem Android hem iPhone için hazırlanan bir eklenti olan yeni Flir One, telefonlara takılarak kişilere etrafını termal olarak inceleme (Örneğin ısı evdeki kaçağı vb.) şansı veriyor. Yeni işlemcisi ve sensörü ile daha yüksek kalitede görüntü sağlayan ürün, özel ayar bölümü sayesinde kılıf takılı telefonlarda da kullanılabiliyor ve 199$ fiyat etiketiyle elde edilebiliyor. Flir One'ın daha profesyonel kesime yönelik versiyon Flir Pro ise daha sağlam bir gövdede gelirken 400$'a satılıyor.

Akıllı telefon destekli versiyonlar dışında Flir'ın Duo ve Duo R isimli modelleri de tanıtılanlar arasında yer alıyor. Temel olarak birer termal aksiyon kamerası olan ve birbirlerinden özel ölçüm yapmak farkıyla ayrılan cihazlar, boyutları gereği drone'lar üzerine takılabiliyor ve sırasıyla 1,000$ ile 1,200$ fiyat etiketiyle elde edilebiliyorlar. Flir'in duyurduğu en son çözümü ise yine profesyonellere yönelik 3-inç LCD ekranlı C3 modeli. 700$ fiyatı bulunan termal kamera, ekranı sayesinde gerçekten kullanışlı bir model oluşturuyor.


Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.