Fitbit, şimdi de Vector şirketini satın aldı!

Hazırladığı akıllı bileklik modelleriyle büyük bir kullanıcı kitlesi yaratmayı başaran sektörün önemli isimlerinden Fitbit, geçtiğimiz aylarda çok önemli sayılabilecek bir adım atmış ve resmi olarak akıllı saat üreticisi Pebble'ı satın almıştı. Firmayı bünyesine katmak için tam olarak ne kadar ödediği bilinmeyen ancak 34-40 milyon dolarlık bir ödeme yapmış olabileceği konuşulan Fitbit, şimdi ise eski Citizen yöneticileri tarafından kurulan bir diğer akıllı saat üreticisi Vector'u bünyesine kattı. Kısa süre içerisinde iki önemli satın alma gerçekleştirilen giyilebilir ürün pazarının lider ismi, Vector ile lüks akıllı saat pazarına, Pebble ürünleriyle ise genel kullanıcı kitlesine hitap edecek gibi görünüyor.

Daha çok egzersiz odaklı giyilebilir ürünler hazırlanan Fitbit, yaptığı satın almalar ile ürün gamını ciddi anlamda geliştirecek bir potansiyeli eline almış durumda bulunuyor. Bakalım şirket satın almalarına devam edecek mi?

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.