Firefox, Windows XP ve Vista desteği için tarih verdi!

İnternet dünyasının en eski ve en çok kullanılan internet tarayıcılarından Firefox, kısa süre önce resmi bir açıklama yaptı ve Windows XP ile Windows Vista'ya 2017 Eylül ayına kadar destek vereceğini belirtti. Birçok diğer tarayıcının desteği çoktan kestiği Microsoft'un iyi ve kötü yanlarıyla efsane işletim sistemleri XP ile Vista, Firefox tarafından yeni yılda da destek görmeye devam edecek. Bu güncellemelerin yeni özelliklerden çok güvenlik odaklı olacağı ve açıkları kapatacağı belirtilirken, kullanıcıların güncellemeleri almak için ekstra bir adım atmasına gerek olmayacak. Bu noktada destek en çok Vista tarafını ilgilendiriyor çünkü bildiğiniz üzere Microsoft işletim sistemini 2017 Nisan ayına kadar destekliyor.

Windows XP ile Windows Vista'yı şuan kullanan çok az kişi bulunmasına ve tüm kullanıcıların Windows 10'a geçmeleri önerilmesine rağmen Firefox'un verdiği destek oldukça güzel görünüyor ve firma takdiri sonuna kadar hakediyor.

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.