Facebook videolarına reklam geliyor!

Reklamlar üzerinden milyonlarca dolar para kazanan sosyal medyanın en büyük ismi Facebook, gelen son bilgilere göre yakın zaman içerisindeki videolarda da reklam göstermeye başlayacak. Son dönemde video izlenme oranları çok ama çok artış gösteren Facebook, söylendiği kadarıyla reklamları videonun başına değil tam ortasına yerleştirecek. Söylendiği kadarıyla videoyu izlemeye başladıktan en az 20 saniye sonra çıkacak olan bu reklamlar, önemli bir detay olarak YouTube gibi (Tüm gelirin %55'i üreticiye) yayıncısına da para kazandıracak. Bu nedenle Facebook içerisindeki orijinal içeriklerin artması beklenirken, kendisini YouTube'a rakip olarak gören Facebook bu adımıyla daha fazla içerik üreticiyi bünyesine katacak.

Her gün 100 milyon saat videonun izlendiği söylenen Facebook, umuyoruz reklam konusunda rahasız edici bir deneyim ortaya koymaz. Greenpeace tarafından dünyanın en çevresi üçüncü firması seçilen Facebook, artık internet dünyasının olmazsa olmaları konumunda bulunuyor.

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.