Epson L1455 yazıcı incelemesi

Bugünkü inceleme masamıza konuk olan ürün Epson L1455 isimli yazıcı. Ofis ortamları için fazlasıyla ideal bir model olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanında hızı ve baskı kalitesiyle öne çıkıyor. Herhangi bir ofis ortamında ihtiyaç olan bütün işlevleri tüketiciye sağlamayı başarıyor. Çift taraflı baskı olsun, faks olsun wi-fi desteğine kadar her türlü işlevi var. Ayrıca mürekkep püskürtmeli bir yazıcı olduğunun altını çizmemiz gerekir.

Ürünün boyutlarına bakarsak ofis ortamındaki şahsi bilgisayarlara göre biraz büyük ve ağır olduğunu söyleyebiliriz. Genişliği 795, derinliği 640, yüksekliği ise 560 milimetre, ağırlığı 23,16 kilogram. Bu durumu çoklu bağlantı desteği sayesinde göz ardı edebiliriz. İster USB kablonuzla, ister bilgisayarınızla Wi-fi üzerinden  ya da telefonunuzla bağlanabilirsiniz. Telefonunuza Epson iPrint'i indirdiğinizde zorlanmadan istediğiniz çıktıları alabiliyorsunuz. Ayrıca bellek kartlarını da desteklediğini belirtelim. 

Epson L1455'in baskı kalitesini göz önüne aldığımızda ise yine güzel bir manzara ile karşılaşıyoruz. Baskı çözünürlüğünde inç başına düşen nokta 4800x1200 olarak belirtilmiş. Herhangi bir ofis ortamı için fazlasıyla iyi olduğunu düşünüyorum. Baskı kalitesinin yanında baskı hızının da öne çıktığını söylemiştik. Bu konuda da bizleri yarı yolda bırakmayan L1455 dakikada 18 sayfa tek renkli baskı ve yine dakikada 10 sayfa çok renkli baskı yapabilme gücüne sahip. 

Unutmadan belirtmeliyim ki desteklediği bellek kartlarının; Memory Stick Duo, SD, SDXC, MicroSD, MicroSDXC, MicroSDHC, SDHC, MiniSD, MiniSDHC bunlar. Yine geniş bir desteğe sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanında mobil ve bulut baskı hizmetleri de; Epson Connect (iPrint, Email Print, Remote Print Driver, Scan-to-Cloud), Apple AirPrint, Google Cloud Print bu şekilde.

Günümüzde her yazıcıda kesinlikle olması gereken özelliklerden biri de tarama kısmı. Bu durumu da es geçmeyen Epson tarama çözünürlüğü olarak 1200x2400 oranını yakalamayı başarmış.


Desteklediği kağıt formatlarına yakından bakacak olursak, günümüzde yaygın bir şekilde kullanılan formatları desteklediğini görebiliyoruz. Bu konuda da sıkıntı yaşatmayacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Desteklediği formatlar; A3+, A3, A4, A5, A6, B5, C4 (zarf), C6 (zarf), DL (zarf), Mektup, 9 x 13 cm, 10 x 15 cm, Legal şeklinde. Ayrıca çift taraflı baskı yapabileceğini de hatırlatalım. Kağıt tepsisinin maksimum alabileceği miktar 250 adet iken çıkış tepsisi maksimum 125 sayfa olarak belirlenmiş. 

Cümlelerimizi toparlayacak olursak 4500 lira civarında alabileceğiniz çok yönlü, geniş yelpazeli bir ürün ortaya çıkmış. Baskı hızı, kalitesi ve verdiği destekler açısından fiyatını hakkettiğini söyleyebiliriz.

Author

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

LG K8 inceleme

22.05.2017 17:17

Razer Kraken Pro V2 inceleme

05.05.2017 16:42