Dell, tam 8K çözünürlükte monitör duyurdu

Las Vegas'da devam eden CES 2017 fuarının öne çıkan isimlerinden Dell, 4K'nın yavaş yavaş yaygınlaşmaya başladığı günümüzde bombayı patlattı ve kısa süre önce profesyonellere özel olarak hazırladığı 8K çözünürlüğü bulunan UP3218K monitör modelini görücüye çıkarttı. Tam olarak söylemek gerekirse 7680 x 4320 piksel değeriyle gelen ve 280 ppi yoğunluğu bulunan monitör, 32-inç'lik panelinde 1.07 milyar renk gösterebiliyor ve AdobeRGB ile sRGB renk uzaylarının %100'ünü karşılayabiliyor. Çerçevesiz yapısıyla çok güzel görünen ve tercih edilen alüminyum malzeme ile sağlam bir seçenek oluşturan Dell UP3218K, pivot tani dikey olarak da kullanılabiliyor ve söylendiği kadarıyla 33 megapiksellik bir devi oluşturuyor.

Dell UP3218K, yapılan resmi açıklamaya göre 23 Mart tarihinde raflardaki yerini alıyor. Bu canavara sahip olmanın bedeli ise maalesef tam 5,000$ gibi inanılmaz bir fiyattan geçiyor.

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.