Consumer Reports'dan MacBook Pro için geri adım!

1936 yılından bu yana kar amacı gütmeden başta ürün incelemeleri olmak üzere birçok konuda içerik üreten Consumer Reports, hatırlarsınız geçtiğimiz ay Apple'ın yeni MacBook Pro dizüstü bilgisayar ailesini teste sokmuş ve ciddi bir batarya problemi olduğunu belirlemişti. Yapılan bir testte 19.5 saat, diğerinde 12.7 saat, bir diğerinde ise 3.7 saat batarya süresi sunmalarıyla eleştirilen ve tarihlerinde ilk defa Consumer Reports tarafından tavsiye edilmeyen bilgisayarlar için Apple'dan da resmi bir adım gelmişti. Consumer Reports ile çalışarak onların batarya testlerini anlamaya çalıştıklarını belirten Apple, sorunun gizli bir Safari ayarı nedeniyle olduğunu ve bu ayarı normal kullanıcıların kullanmadığını açıkladı. Bu belirli olduktan sonra geri adım atan Consumer Reports ise, Apple'ın bahsi geçen Safari hatasını çözen ufak yazılım güncellemesi ile beraber MacBook Pro'ları yeniden test edeceklerini belirtti. Testler olumlu sonuç verirse dizüstünün puanı yükseltilecek ve tavsiye edilen modeller arasına dahil edilecek.

Daha önce de batarya konusunda bekleneni veremiyor diye çok büyük eleştiri alan yeni MacBook Pro ailesi, bazı kullanıcıların yorumlarına göreyse yayınlanan macOS 10.12.2 ile düzgün bir performans sunmaya başladı.

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.