CES 2017'de Razer'ın prototip ürünlerini çaldılar

Dün sona eren 50 yaşındaki CES 2017 fuarında çok ama çok ilginç bir olay yaşandı ve Razer'ın sergilemek amacıyla getirdiği iki adet prototip modeli çalındı. Bu durumu 2 saat önce resmi Facebook hesabı üzerinden duyuran ve ürünlerin kendi sergi alanlarından alındığını belirten Razer CEO'su Min-Liang Tan, çalınan ürünlerin ne olduğu hakkında bilgi vermedi ancak hatırlayacağınız üzere etkinlikte sadece prototip olarak Project Ariana ve Project Valerie duyuruldu. Project Ariana oynanan oyunu tüm odaya yayan bir oldukça gelişmiş projektör modeli iken, Project Valerie ise tam 3 adet ekranı bulunan dünyanın en güçlü oyuncu dizüstü bilgisayarları arasında yer alıyordu.

Konu hakkında bilgisi olanlardan legal@razerzone.com adresine e-posta göndermelerini de rica eden Min-Liang Tan, yapılanın çok büyük bir suç olduğunu ve cezasının da çok oldukça yüksek olduğunu sözlerine ekledi. 

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.