Casio'nun yeni akıllı saati Android Wear 2.0 kullanıyor

Saat denildiği zaman tartışmasız herkesin aklına gelen ilk firmalardan olan Casio, hatırlarsınız geçtiğimiz yılı içerisinde ilk zorlu şartlara dayanıklı akıllı saati WSD-F10'u görücüye çıkartmıştı. Şirket bugün kapılarını aralayan CES 2017'de ise bu saatin güncellenen versiyonu WSD-F20'yi tanıttı. Zorlu şartlara dayanabilen bir saat olan F20, bünyesinde artık çok daha iyi takip için GPS teknolojisini barındırıyor ve önemli bir detay olarak Google'ın akıllı saatler için geliştirdiği işletim sistemi Android Wear'ın 2.0 sürümünü kullanıyor. 50 metre derine kadar inebilen yuvarlak gövdeli saat, bünyesinde Mapbox tarafından sağlanan harita verilerini de taşıyor. Akıllı telefonlar ile kablosuz olarak iletişim kuran WSD-F20, çift katmanlı ekranındaki "monochrome saat" moduyla batarya süresini ciddi anlamda arttırabiliyor ve tahmin edebileceğiniz üzere türlü alanda aktivite takibi yapabiliyor.

Casio Pro Trek Smart serisi altında bulunan WSD-F20, 21 Nisan tarihinde yaklaşık olarak 500$ fiyat etiketiyle satışa çıkıyor.

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.