Bu da yapıldı: Karşınızda akıllı saç fırçası!

CES 2017 fuarında birçok akıllı ürünün tanıtılmasını bekliyorduk ancak sanıyorum bu kimsenin aklına gelmemişti. Bugün kapılarını açan fuara katılan dünyanın en büyük kozmetik ve güzellik şirketi L'Oreal, Withings ile ortaklık yaparak karşımıza belki de dünyanın ilk akıllı "saç fırçasını" çıkarttı. Dış görünüşü itibariyle manuel fırçalardan farkı olmayan ancak akıllı telefonlar ile kablosuz olarak bağlantı kurabilen ürün, bünyesindeki sensörler ile saç tarama sürecini kayıt altına alıyor ve dahili mikrofonu ile fırçalama sırasında oluşan sesi kayıt altına dahi alabiliyor. Bu veriler üzerinden örneğin saçınızı çok sert taradığınız zaman titreşim üzerinden uyarı yapabilen veya saçınızı ne kadar aralıkla fırçaladığınızı gösteren cihaz, saçın ıslak ya da kuru olduğunu dahi algılayabiliyor. 

Saç tipinize göre saç tarama önerileri sunan daha çok bayanlara yönelik "L'Oreal Kerastase Hair Couch" akıllı saç fırçası, 200$ fiyat etiketiyle fuarın en ilginç ürünleri arasında yer alıyor. Tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.