Bir sonraki Android Nokia 26 Şubat tarihinde tanıtılacak

Cep telefonu dünyasının efsane ismi Nokia, hatırlayacağınız üzere yapılan 10 yıllık anlaşma sonrası artık Finlandiya merkezli HMD Global şirketinin elinde bulunuyor. Bu efsane ismi kullanarak Android işletim sistemli akıllı telefon pazarına giren ve ilk modeli Çin pazarına özel Nokia 6 olan şirket, görünüşe bakılırsa daha fazlasını kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor. Dakikalar önce resmi Facebook hesabından bir mesaj yayınlayan şirket, Nokia 6'nın Çin'e geleceğini söylüyor, daha fazla duyurunun ise 26 Şubat tarihinde yapılacağını müjdeliyor. Tanıtılacak ürün ya da ürünler hakkında hiçbir bilgi yer almazken, büyük olasılıkla Android işletim sistemli bir amiral gemisi akıllı telefon modeli geliyor.

Yapacağı yeni Nokia duyurusu ile Mobil Dünya Kongresi 2017'nin öne çıkan isimlerinden olmaya çalışacak olan HMD Global, bakalım Galaxy S8 ile LG G6 gibi modellerin arasında dikkatleri üzerinde çekebilecek mi?


Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.