Asus, CES 2017'ye getirmediği monitörleri tanıttı

CES 2017 kapsamında dikkat çekici donanımlar tanıtan Asus, fuarda tüm kartlarını oynamamış görünüyor. Kısa süre önce yeni monitörlerini tanıtan şirket, adeta CES bana yetmez diyor. Tanıtılan monitörlerden ilki yukarıda görebilceğiniz The Designo Curve MX38VQ modeli. Gerçekten çok ama çok şık görünen ve 37.5-inç'lik çerçevesiz kavisli panelinde 3840x1600 piksel çözünürlük sunan MX38VQ, bacak bölümüde Qi destekli kablosuz şarj ünitesi taşıyor ve böylece destekli cihazları zahmetsizce şarj edebiliyor. Harman Kardon imzalı hoparlör sistemiyle öne çıkan ürün, 2017'de karşımıza sık sık çıkacak gibi görünüyor ve 1,099$ fiyat bulunuyor.

Asus'un tanıttığı bir diğer model ise aşağıda görebileceğiniz ProArt PA32U modeli. Tasarım profesyonellerine hitap eden monitör, 32-inç'lik panelinde 4K çözünürlük sunuyor ve DCI-P3 renk paletinin %95'ini karşılıyor. Quantom Dot teknolojisini kullanan ve önemli bir detay olarak HDR desteği bulunan PA32U, Thunderbolt 3 portunu da bünyesinde taşıyor. Tanıtılan son monitör ProArt PA27AU ise 27-inç panelde 1440p çözünürlük sunuyor. 32-inç modelin fiyatı 2,000$ seviyesinde iken, 27-inç ise 1,800'dan elde edilebiliyor. Tahmin edebileceğiniz üzere bu iki monitör de fiyatları ile profesyonel kesime hitap ediyor.Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.