Apple, Samsung'un evine mağaza açacak

Dünyanın en değerli teknoloji firması konumunda bulunan Apple, fiziksel mağazaları ile her zaman takdir topluyor. Bu noktada aralarında Türkiye, ABD, Almanya, İtalya, Japonya, Kanada ve Meksika'nın yer aldığı birçok ülkede resmi olarak mağaza açan şirket, ortaya çıkan son verilere göre bir sonraki mağazayı en büyük rakiplerden Samsung'un anavatanı Güney Kore'ye açmaya hazırlanıyor. Seoul'daki Samsung genel merkezinin yakınına açılması planlanan yeni Apple Store için 14 yeni iş ilanı açan şirket, daha önce resmi olarak bulunmadığı topraklarda ciddi bir rekabete girecek gibi görünüyor. Yerel medyanın verdiği bilgiler ise Apple'ın resmi Güney Kore mağazasının Seoul'un üst düzey Gangnam bölgesindeki 6,000 metrekarelik bir bina da yer alacağını gösteriyor.

Güney Kore'deki kullanıcılar şuan Apple'ın onay verdiği üçünü parti satıcıları kullanıyor ve şirketin resmi olarak bu bölgeye girmesinin satışları ciddi oranda arttırabileceği konuşulanlar arasında yer alıyor.

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.