Apple, iPhone 8 ile çelik kasaya geçecek

Bir kez daha dünyanın en çevreci teknoloji firması seçilen Apple, bildiğiniz gibi önümüzdeki ay iPhone 7 ile aynı tasarıma sahip iPhone 7s ailesini duyurmaya hazırlanıyor. Yıl sonunda ise esas köklü değişikliklerin yer alacağı iPhone 8'i tanıtması beklenen şirket, DigiTimes'da yer alan son habere göre bu modelde şimdi olduğu gibi alüminyum yerine paslanmaz çelik kullanacak. Kasanın iPhone 4'e benzer şekilde ön ve arkasında cam kullanılacağını ortada ise çelik çerçevenin yer alacağını belirten site, bu sayede hem telefonların sağlamlığını artacağını hem de üretim maliyetlerinin azaltılacağını söyledi. Çelik ve cam kombinasyonu ile çok daha şık görünmesi beklenen iPhone 8, söylendiği kadarıyla Foxconn, Pegatron ve Wistron gibi devler tarafından üretilecek ve Catcher Technology ile Casetek gibi isimlerde tedarik yapmaya devam edecek.

Yeni bir iPhone alacakların iPhone 8'i beklemesinde büyük fayda var. OLED ekrana geçmesi beklenen telefon, aynı zamanda gerçek kablosuz şarj teknolojisine de sahip olacak.

Not: Görsel temsilidir.

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.