AirPods'un çalınmasını önlemek için ilginç yöntem!

Apple'ın duyurusundan sonra satışa çıkması için uzun süre beklediğimiz kablosuz kulaklık modeli AirPods, kablosuz olması nedeniyle çok kolay kaybolacak korkusu yaşatıyor. Ancak bu işin bir de hırsızlık tarafı bulunuyor ve üretilen 5$'lık aparat bunu çözecek gibi görünüyor. Bildiğiniz üzere beraberinde bir şarj kutusu gelen ve bu kutu tasarımsal olarak "diş ipi" kutuları andıran AirPods, Etsy sitesinde satışa sunulan çıkartma ile "Oral O" marka diş ipi kutusuna çevriliyor ve böylece kulaklığın kötü niyetli kişilerden uzak tutulabileceği belirtiliyor. Gerçekten komik bir çözüm bulan ve bunu direkt olarak ticarete döken parlak zekalı kişiler, yaratıcı zekalarıyla takdiri hakediyor.

Tim Cook'un yaptığı resmi açıklamayla göre yok satan ve üretim şirketlerini kapasite arttırmaya iten Apple AirPods, hatırlamak gerekirse bünyesine yerleştirilen W1 işlemcisi ile yüksek kaliteli müzik aktarımı yapabiliyor ve söylendiği kadarıyla dahili bataryasıyla 5 saat aralıksız müzik çalabiliyor. Beraberinde gelen bataryalı taşıma kutusuyla bu süreyi 24 saate çıkartabilen kablosuz kulaklık, barındırdığı sensörler ile sadece kulağınızda olduğu zaman görev yapıyor. 

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.