AirPods'da batarya sorunu var!

Apple'ın çıkışı tam anlamıyla yılan hikayesine dönen ve iPhone 7'ler ile tanıtılmasına rağmen ancak iki hafta önce satışa çıkan kablosuz kulaklık modeli AirPods, ilk sorun haberiyle de gündeme geldi. Bildiğiniz gibi bataryalı bir taşıma kutusu ile gelen ürün, kullanıcıların yaptığı bildirimlere göre kulaklıklar tam dolu olmasına rağmen saatler içerisinde %60 oranında şarj kaybı (Kutu için) yaşıyor. Bluetooth aktivitesi minimum seviyede olduğu halde dahi bu kadar hızlı enerji kaybı yaşaması hiç normal görünmeyen AirPods, ya bir üretim sorunu ile karşı karşıya ya da daha büyük bir problemi var. Hızlı batarya tüketme sorununun sadece belirli seri numarasına sahip cihazlarda meydana geldiği düşünülüyor ve Apple'dan resmi bir açıklama yapılmıyor olsa da sorunlu ürünlerin değiştirildiği gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Hatırlamak gerekirse bünyesine yerleştirilen W1 işlemcisi ile yüksek kaliteli müzik aktarımı yapabilen ve söylendiği kadarıyla dahili bataryasıyla 5 saat aralıksız müzik çalabilen AirPods, normal şartlarda beraberinde gelen bataryalı taşıma kutusuyla bu süreyi 24 saate çıkartabiliyor ve barındırdığı sensörler ile sadece kulağınızda olduğu zaman görev yapıyor. 

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.