Acer'dan ikinci el otomobil parasına dizüstü!

Acer hatırlarsınız Berlin'de düzenlenen IFA 2016 öncesinde karşımıza tasarımıyla kendisine hayran bırakan dünyanın ilk kavisli ekrana sahip oyuncu dizüstü bilgisayarı "Predator 21 X" ile çıkmıştı. İlk duyurusunda resmi satış fiyatı hakkında bilgi verilmeyen ürünün, CES 2017'de akıllara durgunluk verici bu detayı da ortaya çıktı. Şubat ayında raflardaki yerini alacak olan bilgisayar, tam 8,999$ fiyat etiketiyle (Güncel kur ile Türkiye fiyatını hesaplayamadık bile...) satışa çıkacak. Detaylarına baktığımız zaman oyuncuların seveceği tarzda inanılmaz bir görüntüsü bulunan Predator 21 X, bünyesinde 21-inç'lik 2560x1080 piksel çözünürlük sunan bir kavisli ekran taşıyor. Bu geniş ekranıyla kavisli masaüstü monitörleri gibi sarmalıyıcı bir oyun deneyimi sunabilen dizüstü, bu deneyimi Nvidia G-Sync teknolojisiyle de pürüzsüz hale getirebiliyor. 

Sahip olduğu Tobii göz takip sistemiyle bilgisayar kontrolünde yeni bir devrin kapılarını aralayan dizüstü, Intel'in 7. jenerasyon Core işlemcileri ile çift GeForce GTX 1080 (SLI kurulumunda) grafik birimlerinden alıyor. Bu donanımlarıyla masaüstü seviyesinde performans verebilen dizüstü, Cherry MX imzalı arka aydınlatmalı mekanik klavyesi, 4.2 kanal ses sistemi ve ters çevrildiğinde touchpad olan numerik tuş takımıyla da dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Gerçek anlamda ikinci el bir otomobil fiyatı bulunan Acer Predator 21 X'i bakalım satın alan olacak mı?

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.