31 Aralık tarihinde WhatsApp sınırları zorlandı

Sosyal medya devi Facebook'un sahibi olduğu dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yılbaşı arifesinde gerçek anlamda limitilerini zorladı. Resmi olarak açıklanan rakamlara göre sadece 31 Aralık günü WhatsApp üzerinde tam 63 milyar adet gibi akıllara durgunluk verece miktarda mesaj gönderildi. İnsanların arkadaşları ve diğer sevdiklerinin yeni yıllarını kutlamak adına büyük ağırlık verdiği görülen servis, bu açıdan önemli bir rekoru daha geride bırakmış oldu. Gönderilen 63 milyar mesajın içerisinde 7.9 milyar fotoğraf ile 2.4 milyar videonun olması ise WhatsApp kullanıcılarının artık ciddi ciddi yazılı içerik dışına da çıkmayı başladığını gösterdi.

Yeni yılda da büyüme ivmesini kaybetmesi mümkün görünmeyen WhatsApp, akıllı telefonların popüler olmaya başladığı dönemdeki adımıyla gerçekten ulaşılması zor bir noktaya gelmeyi başarmış durumda. 2016 Nisan ayında Messenger ile WhatsApp'ın günlük mesaj sayısının 60 milyarı bulduğu belirtilmiş, Şubat ayında ise sadece WhatsApp'ın her gün 30 milyar mesaja ev sahipliği yaptığı açıklanmıştı.

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.