2017'de MacBook Pro IGZO ekrana geçebilir

Teknoloji devi Apple'ın yeni MacBook Pro dizüstü modelleri, bildiğiniz gibi birçok giriş çıkış portunu bünyesinde barındırmadığı ve düşük batarya süresi sundukları için büyük eleştiriler alıyor. Özellikle Consumer Reports'un batarya performansı nedeniyle tarihinde ilk defa bir MacBook Pro modelini tavsiye etmemesi ile gözden düşen bilgisayarlar, DigiTimes'ın haberine göre 2017 yılında güncellenecek ve bu güncelleme ile IGZO ekran kullanmaya başlayacak. Üretim maliyeti çok olmasına rağmen oldukça kaliteli görüntü sunan ve hepsinden önemlisi a-Si TFT-LCD ekranlara göre çok daha az enerji tüketen IGZO teknolojisi, bu sayede MacBook Pro'ların daha uzun süre kullanılabilmesine imkan tanıyacak.

Güncelleme ile Intel işlemcilerinin yükseltilmesi beklenen MacBook Pro modelleri, IGZO panel sayesinde parlaklık açısından da büyük artış görecek ve böylelikle dış mekanda daha rahat kullanılabilecek. Bakalım Apple 2017'de bu adımı atacak mı?

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.